Afyon Termal Oteller, Afyon Gazlıgöl, Afyon Kaplıcaları, Afyon Termal, Afyon Termal Otel, Gazlıgöl Termal, Kaplıca Otelleri, Afyon Termal Villa, Afyon Kaplıca, Afyon Termal Otelleri, Afyon Gazlıgöl Termal, Afyon Gazlıgöl Villaları, Gazlıgöl Otelleri, Gazlıgöl Termal Villa, Afyon Termal Apart, Gazlıgöl Kaplıcaları, Afyon Termal Villalar, Afyon Kaplıca Otelleri, İslami Termal Oteller, Afyon Gazlıgöl Kaplıcaları, Afyon Kaplıca Evleri, Afyon Gazlıgöl Villa, Termal Oteller Afyon, Afyon Termal Evler, Afyon, Gazlıgöl, Termal, Otel, Kaplıca, Villa, Evler

Otelin konsepti nasıl?

Standart otel odası konseptinden farklı olarak; Butik otel hizmeti veren, doğa ile iç içe olan kaplıca işletmemiz 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşmaktadır. Her dairede 3 tonluk ve 4,5 tonluk termal havuzlarımız ve dairelerde bulunan mutfak bölümüyle misafirlerimize kendilerini evlerinde gibi hissettirerek termal tatil imkanı sağlayan bir konsepte sahibiz. Restorantımızda yöresel Afyon mutfağı ile yarım pansiyon ve tam pansiyon hizmet verilmektedir.

Kapasite nedir?

48 adet 1+1 dairelerimiz, 30 adet 2+1 dairelerimizde toplam da 216 yatak kapasitemiz mevcuttur.

Doluluk oranı nasıl?

Yılın 12 ayı ilgi gören işletmemizde özellikle tatil dönemlerinde ve kış aylarında talep yoğunluğu yaşamaktayız.

Termal suyun özellikleri nelerdir?

Kendi kuyumuzdan 525 mt. derinlikten 62 derece olarak çıkarılan Termal suyumuz; içersinde klorür, iyodür, bromür, florür, sülfat, nitrat, nitrit, hidrofosfat, karbonat, bikarbonat, hidroarsenat gibi iyonların yanı sıra, serbest karbondioksit ve serbest kükürtlü hidrojen gazları bulunmaktadır. Özellikle içerdiği yoğun karbondioksit oranı ile kalp ve damar hastalıklarına fayda sağlayan ender sulardandır.

Hangi hastalıklara iyi geliyor termal su?

Termal suyumuz içme kürü olarak kullanıldığında; mide-bağırsak rahatsızlıklarına, böbrek ve safra kesesi taşı rahatsızlıklarına fayda sağlıyor. Banyo kürü olarak kullanıldığında romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, kas ağrıları, kireçlenme, kemik erimesi, fibromiyalji hastalıklarına fayda sağlamaktadır.

Misafirlere ne gibi imkanlar sunuyorsunuz?

Misafirlerimizin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamak amacıyla evlerinde ki konforda kaplıca keyfi konseptinin yanı sıra misafirlerimize havuz-spa bölümünde yüzme havuzu, terapi havuzu, sauna, buhar odası, fitness alanları, termal çamur, masaj çeşitleri, ozon bakımı, cilt bakımı, parafin, ayak detoksu ve kulak detoksu hizmetlerimiz de alternatif tedavi amaçlı olarak sunulmaktadır. Bunların yanında tesisimiz bünyesinde market, restoran, kafeterya ve mini hayvanat bahçesi, spor alanlarımız da misafirlerimizin hizmetlerindedir.

Termal sektörünün geçmişi, günü ve geleceği için neler düşünüyorsunuz?

Alternatif doğal tedavilere olan ilginin artmasıyla yeniden insanların dikkatini çeken termal turizm günden güne popülaritesini arttırmaktadır. Her kaplıca suyu özellikleri ve etkisi ile farklılık göstermektedir. Özellikle Gazlıgöl kaplıcalarına tedavi amacıyla gelen kişi sayısı bölgenin termal suyunu tercih eden misafirlerin aldıkları olumlu sonuçlarla beraber yükseliş göstermektedir. Bölgemize ve otelimize sağlık amaçlı taleplerin artması ve olumlu dönüşlerin alınması bizler için büyük umut ve mutluluk vericidir.

Temel sorunlarınız neler?

Gazlıgöl termal bölgesi olarak bakıldığında suyumuzun özellikleriyle kıymetli bir suya sahibiz. Su rezervindeki azalma kontrol altında tutulmalıdır. Bölgemizde ruhsatsız kaplıca işletme sayısı ne yazık ki 60 dan fazladır. Bölge adına olumsuzluklara sebep olan kimi ruhsatsız işletmelerden dolayı Gazlıgöl ve Afyonkarahisar termal turizmi zarar görmektedir.

Bu doğrultuda talepleriniz neler?

Günü birlik ev kiralaması adı altında belediye belgeli kaplıca ruhsatı olmayan müesselerin sağlık turizmi yapması denetlenmelidir ve ruhsatlandırılması gerekmektedir. 5000 yıldır şifa veren bu sular öncelikli olarak sağlık turizminde kullanılmalıdır. Kaplıca termal hizmeti veren ruhsatsız işletmeler kontrol altında alınmalıdır.

Başaranlar Termal Otel – Afyon Gazlıgöl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir