böbrek taşı düşürme

Böbrek taşını düşürmek için Avrupa ve ülkenin her yerinden geliyorlar…

Dünyada bir benzerine daha rastlanmayan Afyonkarahisar Gazlıgöl Kaplıcaları 5000 yıldır şifa dağıtıyor. Gazlıgöl Termal kaplıca suları, hem içmece tedavisi hem de banyo tedavisi olarak kullanılıyor. Tıb bilminin çok gelişmediği dönemlerde insanoğlu dertlerine devayı kaplıca sularında aramıştır. Hatta Osmanlı padişahlarına İstanbula Gazlıgöl termal bölgesinden içmece su gittiği bilinmektedir. İnsan vücudunda oluşan böbrek taşı  genellikle ürat cinslidir. Afyon termal suların bikarbonatlı su özelliği ile böbrek taşı düşürmede çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.

 Afyon Gazlıgöl kaplıca suları böbrek taşını nasıl düşürür?

Şifalı suların içilmesi idrardaki albümin oranını azaltıcı ve kanda birikmiş olan zehri vücuttan dışarı atıcı etkileri bulunduğundan böbreklerin temizlenmesine neden olur ve taş ve kum  bulunan hastalarda düşmesini sağlar. Kronik ve ödemsiz böbrek iltihabları ile ilgili hastalıklarda; karbonatlı, hidrokarbonatlı sulardan faydalanılır.

Şifalı kaplıca suyunda ki erimiş karbondioksit ve radyoakif oluşum sindirim sisteminin hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Normal akışından hızlı akan idrar kanalındaki ve böbrekte ki sıvı akışı taş ve kumun hareket etmesini sağlıyor. Örneğin 3 4 gün süresince  bir dere yatağında suyun normal seviyesinin üstünde ve hızlı aktığını düşünürseniz mevcut dere yatağındaki birikmiş taş ve kumlar küçük sel etkisi ile hareket eder. Afyon Gazlıgöl kaplıca sularının böbrek taşı düşürme etkisi, metebolizmanın hızlı çalışmasıyla taş ve kumları hareket etmesiyle gerçekleşir. Isınan maddenin genişleme etkisi ile genişleyen idrar kanalları böbrek taşın takılmadan ağrısız dökülmesini sağlar.

Böbrek sağlığınız için sadece böbrek taşı düşürmek için değil böbrek taşı oluşumunu engellemek oluşan kumları dökmek için mutlaka kaplıca kürü yılda 1 kez yapılmalı. .

Kaplıca suları ağzı kapalı şişelerde birkaç gün özelliğini yitirmemektedir. Kaplıca tedavisinden sonra memleketinize böbrek taşı içmece suyu götürünüz böylece kaplıca kür sürecini uzatmış olursunuz.

Böbrek taşı için tercih edeceğiniz kaplıca tesislerinde mutlaka kaplıca ruhsatı arayınız. Kaplıca suları yer altından doğal olarak çıkmakta ve içerisine her hangi bir kimyasal konulmamaktadır. Uygun iletim ve depolama ortamı oluşmayan denetime tabii olamayan kaplıcalarda suyun sıcaklığı ile mikrop oluşumu çok hızlı olmaktadır.

Şifa bulmaya gelip mikrobik rahatsızlıklara yakalanmayın.

Sağlık bakanlığı onaylı işletmelerin kaplıca suları sürekli kimyasal ve bakteriaçısından halk sağlığı tarafından denetlenmektedir.

Her böbrek taşı kaplıca içmecesi ile düşmeye bilir. Fosfat cinsi taşlarda, kaplıca sularını içmek fayda etmiyor.

Sakarya’dan böbrek taşı rahatsızlığı ile Afyon Gazlıgöl gelen Taşkın Çavildak Beyefendi 2 günde böbrek taşları düşürerek şifa bulduğunu belirtti.  Taşkın Beyin videosu için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=hGIuWY0Dehk

En sağlıklı ve verimli bir içmece tedavisi için mutlaka doktorunuza danışarak tedaviye geliniz.

Anahtar kelimeler: Afyon termal, afyon kaplıca, gazlıgöl termal, gazlıgöl kaplıca, böbrek taşı içmece, termal villa, böbrek taşı düşüren su afyon, böbrek taşı kaplıca, kokarsu gazlıgöl,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir